70 Luzińska Wodna Drużyna Harcerska

Chorągiew Gdańska ZHP
Hufiec Wejherowo

SPARTAKIADA DRUŻYN WODNYCH W PUCKU JUŻ ZA NAMI!

Dziękuję wszystkim patrolom za pracę i wysiłek, który włożyli w przygotowanie i realizację wszystkich zadań na spartakiadzie. Regaty po raz kolejny nasze (dh Kuba, dh Rafał i cały patrol oraz ten drugi patrol z dh Gosią -kapitanem na czele - to był balsam dla ducha).

Super poszło też wędrolom na regatach precyzyjnych (Ziemniak - kapitanem z załogą: Nela, Gosia, Świder i Marcin), choć nie było ich koronnej konkurencji -wyścigu drużyn. I to właśnie jest najważniejsze dla drużyny wodnej. Musimy zrobić wszystko, aby w przyszłym roku znowu je wygrać i potem znowu, bo piękny żaglowiec zostanie wtedy w Luzinie na stałe!.

Świetnie poszły kajaki, mieliście jedne z najlepszych czasów (jak nie najlepszy), Tutaj HS Maksiu, Rafał, Azorek, Magda, Wiktoria, Kuba Patelczyk, jak i harcerze -WSZYSCY STARTUJĄCY - byli naprawdę niepokonani. Byłem tam i widziałem z jakim zaangażowaniem walczyli WSZYSCY!!!!

Turniej wiedzy o morzu u HS był nasz, tak samo jak zadania przedspartakiadowe w pionie wędro (1 miejsce - łódź Świdra) oraz HS (II miejsce - pompa Rafała i Gosi).

Musimy popracować nad wysoko punktowanymi turniejami nawigatorów oraz wiedzy marynistycznej, to też ważne dla środowiska wodniackiego. Bieg harcerski mógł być nieco lepszy, dobrze wypadła pierwsza pomoc i węzły, choć w punktacji gorzej. Nie wiem jak się to stało, ale młodszy dh Ziemniak, nauczył tak dobrze dziewczyny z Redy, że zajęły 1 miejsce w węzłach, a oni byli daleko dalej. Tłumaczę to niezwykłymi zdolnościami pedagogicznymi naszego druha. Ale dh Ziemniak - junior jest naprawdę świetny w węzłach jak i dh Azorek, dh Kacper Patelczyk, Kuba, Rafał, Franek, Antek, Kacper jeden i drugi, nawet Igor - pierwszy raz na imprezie harcerskiej, ale również dziewczyny były świetnie przygotowane - Wiktoria, Ewelina, Ola, Maja, Magda. Rewelacja!

Mam nadzieję, że za rok będziecie walczyć tak samo mocno i wytrwale oraz Wasze usposobienie będzie równie radosne jak w tym roku. Super zagrał nasz zespół wędro na szantach, który porwał sporą część spartakiady do zabawy. Dh Sławek był oboźnym spartakiady, za co jestem jemu bardzo wdzięczny, bo było jak w domu, poza tym super zagrzewał wędroli do śpiewu i mocno dopingował całą naszą ekipę!


Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!!!
a także zeglarskim
AHOJ!!!
Komendant Szczepu ZHP Luzino
hm. Mariusz Kryża