70 Luzińska Wodna Drużyna Harcerska

Chorągiew Gdańska ZHP
Hufiec Wejherowo

HARCERSKA SŁUŻBA INDYWIDUALNIE

Mamy wspaniałych harcerzy w naszych szeregach i podkreślam to zawsze od lat!


Spośród naszych harcerzy jest wielu takich, którzy mają różne pasje i zainteresowania. Czasami coś na ten temat powiedzą z reguły są bardzo skromni. Są osoby uczące się kilku języków, ratownicy wodni i medyczni (HKR), żeglarze, płetwonurkowie, osoby grające na różnych instrumentach - już nawet na bardzo wysokim pułapie, ćwiczące jakieś sztuki walki, są biolodzy, matematycy olimpijczycy wielu dyscyplin nauki, są przecież prawdziwi aktorzy grający sztuki teatralne, reżyserzy i scenarzyści i wspaniałe jest to, że znajdują czas jeszcze na "służbę" w naszych szeregach.

Każde wyjście na jakąkolwiek obstawę czy to zbiórka pieniędzy na chorego kolegę-koleżankę, czy chociażby "Luzińska 15" - która jest imprezą ogólnopolską - podczas której pokazujemy Polsce naszą piękną miejscowość i gminę, są także różne kwesty - akcja pomocy dla hospicjum, potem dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, zbiórka pieniędzy na budowę kościoła MBR i wiele innych, które organizujemy w ciągu roku. Wczoraj z kolei dowiedziałem się, że nasz harcerz, który zawsze bierze czynny udział na polu służby, jest z nami na KAŻDEJ obstawie - jest niebywale uzdolniony sportowo. Wygrał mistrzostwa w LA na poziomie Gminy, następnie Powiatu, następnie Województwa i za tydzień jedzie na MISTRZOSTWA POLSKI! Na Luzińskiej 15 będzie w obstawie porządkowej biegu - zgłaszał się już wcześniej bezpośrednio do organizatorów. Trzymam kciuki DRUHU i dopinguję ze wszystkich sił!


Jestem zawsze pełen podziwu i uznania dla tych, którzy potrafią podzielić obowiązki i znaleźć tę odrobinę czasu dla innych - właśnie w postaci "służby" - szeroko pojętej. I to często mimo matur, nowej szkoły, podjęcia studiów, sesji egzaminacyjnej, zmiany pracy i innych życiowych kolejności.

 

JESTEŚCIE WIELCY!
Z prawdziwie serdecznym pozdrowieniem
CZUWAJ!
dh Mariusz