70 Luzińska Wodna Drużyna Harcerska

Chorągiew Gdańska ZHP
Hufiec Wejherowo

UWAGA HARCERZE I RODZICE!

1. Spotkanie z rodzicami dzieci, które uczęszczają na zbiórki w 70LWDH w Luzinie. Dla rodziców, których dzieci chodzą na zbiórki w poniedziałki - w poniedziałek 19.10.2015r o g.17.00, we wtorki - we wtorek 20.10.2015r. o g.18.00, w środy - w środę 20.10.2015r o g.18.00 w harcówce.


2. W niedzielę 11.10.2015r. będzie zbiórka pieniędzy do puszek przy kościele św. Wawrzyńca-Dzień Papieski. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” po mszach św. g. 9.00 (HS-y chłopcy dh Kacpra), 10.30 (młodsi harcerze i HS-y zastęp dh Rafała), 12.00 (młodsze harcerski oraz HS-dziewczyny), proszę wszystkich którzy mogą o obecność. Zbiórka harcerzy przed mszą 10 min. przy zakrystii. Przepraszam, że tak późno informuję, ale dostałem info przed chwilą.


3. W niedzielę 11.10.2015r wędrownicy oraz HS-y ci, którzy mogą niech jadą ze mną i z dh Sławkiem do Gdyni, na przemarsz harcerzy - jak co roku w modlitwie różańcowej z pochodniami. Organizatorem jest Zespół Wychowania Duchowego przy Chorągwi Gdańskiej oraz Hufiec Gdynia. Wyjazd o g. 14.00 z Luzina, powrót ok. g.17.00. Zgłoszenia do dh Sławka.


4. Przygotowujemy się na Wicka, dokładne info na ten temat podane będzie na początku przyszłego tygodnia.


5. 18.10.2015r o g.13.30 odbędzie się msza św. w języku kaszubskim w naszym kościele, jak co roku przygotowujemy czytania i modlitwę powszechną. Chętnych do czytania proszę o kontakt do dh Krzysia Miotk (dh Krecik) lub do mnie. Na tę mszę św. przychodzimy w mundurach. Wystawiamy poczet flagowy. Po mszy św. będziemy rozdawać informacje o naszej działalności-odpowiedzialny dh Marcin (dh Rumun)-potrzeba do tego czterech osób. W ten weekend odbędą się również warsztaty teatralne organizowane przez dh Gosię w Wejherowie.


6. Baseny rozpoczniemy dopiero od listopada. Wszystkie weekendy mamy już teraz w październiku obstawione. Chętnych zgłoszą rodzice na spotkaniu.


7. Po "Wicku" organizujemy „Holy Wins”, czyli „Święty zwycięża” to alternatywa dla zabaw Halloween. Wydarzenie odbędzie się pod koniec października w parafii św. Wawrzyńca w Luzinie. Będzie to kolejna edycja katolickiej akcji, na którą mamy zaproszenie, przygotowujemy krótką inscenizację o bł. Wincentym Frelichowskim-patronie harcerzy. Osobą przygotowującą nas do tej imprezy jest dh Gosia.


8. Będziemy również brali udział w przygotowaniu grobów, którymi się opiekujemy, do święta Wszystkich Świętych. W tym dniu wyznaczone będą również warty na zbiórkę pieniędzy na budujący się kościół MBR (jak co roku parafia MBR liczy na naszą pomoc).


Jest to harmonogram imprez na najbliższy czas.


z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!
hm. Mariusz Kryża
Komendant Szczepu im. Żołnierzy Niezłomnych w Luzinie