70 Luzińska Wodna Drużyna Harcerska

Chorągiew Gdańska ZHP
Hufiec Wejherowo

Wydarzenia

Przyrzeczenie Harcerskie ks. Tomka

Wczoraj mieliśmy wyjątkowe święto, ponieważ oprócz uroczystości związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest naszym szczególnym dniem w szczepie "Żołnierzy Niezłomnych", to przyjęliśmy Przyrzeczenie Harcerskie ks. Tomka, który wstąpił w szeregi 70LWDH i będzie nam towarzyszył jako duszpasterz i może późniejszy kapelan hufca. Przyrzeczenie Harcerskie zostało złożone w obecności Pana Wójta Jarosława Wejer, phm. Zygfryda Potrykusa - przedstawiciela władz hufca Wejherowo oraz drużynowego pwd. Sławomira Milewskiego. Obecni na uroczystości parafianie i harcerze przyjęli to z ogromną radością. Dla nas - całej harcerskiej rodziny jest to ogromne wyróżnienie.

 

dh Mariusz

Ekumeniczna harcerska Msza św. w Wejherowskiej Kolegiacie

aktnadania

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2015 r. Moja wizyta u ks. Prałata Reszki w wejherowskiej kolegiacie była zaczynem tego co wydarzyło się 24.01.2016r. w Wejherowie. Ks. Prałat zainspirował mnie obrazem Bł. Stefana Frelichowskiego. Od paru lat chodzę na wędrówki z dh Wickiem. Postać Wicka inspiruje moje działania od kiedy jestem w ZHP.

Czytaj więcej: Ekumeniczna harcerska Msza św. w Wejherowskiej Kolegiacie

SPARTAKIADA DRUŻYN WODNYCH W PUCKU JUŻ ZA NAMI!

Dziękuję wszystkim patrolom za pracę i wysiłek, który włożyli w przygotowanie i realizację wszystkich zadań na spartakiadzie. Regaty po raz kolejny nasze (dh Kuba, dh Rafał i cały patrol oraz ten drugi patrol z dh Gosią -kapitanem na czele - to był balsam dla ducha).

Super poszło też wędrolom na regatach precyzyjnych (Ziemniak - kapitanem z załogą: Nela, Gosia, Świder i Marcin), choć nie było ich koronnej konkurencji -wyścigu drużyn. I to właśnie jest najważniejsze dla drużyny wodnej. Musimy zrobić wszystko, aby w przyszłym roku znowu je wygrać i potem znowu, bo piękny żaglowiec zostanie wtedy w Luzinie na stałe!.

Świetnie poszły kajaki, mieliście jedne z najlepszych czasów (jak nie najlepszy), Tutaj HS Maksiu, Rafał, Azorek, Magda, Wiktoria, Kuba Patelczyk, jak i harcerze -WSZYSCY STARTUJĄCY - byli naprawdę niepokonani. Byłem tam i widziałem z jakim zaangażowaniem walczyli WSZYSCY!!!!

Turniej wiedzy o morzu u HS był nasz, tak samo jak zadania przedspartakiadowe w pionie wędro (1 miejsce - łódź Świdra) oraz HS (II miejsce - pompa Rafała i Gosi).

Czytaj więcej: SPARTAKIADA DRUŻYN WODNYCH W PUCKU JUŻ ZA NAMI!

Sprzątanie harcówki

Czuwaj!


Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zjawili się dzisiaj, żeby odgruzować naszą harcówkę!

Małgorzata Woźniak

Zakończenie roku harcerskiego 2014/2015

24 czerwca 2015r. przy Harcówce w Luzinie odbyło się zakończenie roku harcerskiego dla Szczepu Luzino. Byli obecni przedstawiciele wszystkich jednostek i jedna osoba spoza ZHP Emotikon smile. Zasiedliśmy wspólnie przy ognisku, zjedliśmy kiełbaski, a później przyszedł czas na apel- podsumowanie roku, nagrody i wyróżnienia.

HARCERSKA SŁUŻBA INDYWIDUALNIE

Mamy wspaniałych harcerzy w naszych szeregach i podkreślam to zawsze od lat!


Spośród naszych harcerzy jest wielu takich, którzy mają różne pasje i zainteresowania. Czasami coś na ten temat powiedzą z reguły są bardzo skromni. Są osoby uczące się kilku języków, ratownicy wodni i medyczni (HKR), żeglarze, płetwonurkowie, osoby grające na różnych instrumentach - już nawet na bardzo wysokim pułapie, ćwiczące jakieś sztuki walki, są biolodzy, matematycy olimpijczycy wielu dyscyplin nauki, są przecież prawdziwi aktorzy grający sztuki teatralne, reżyserzy i scenarzyści i wspaniałe jest to, że znajdują czas jeszcze na "służbę" w naszych szeregach.

Czytaj więcej: HARCERSKA SŁUŻBA INDYWIDUALNIE

Zbiórka harcerzy i harcerzy starszych

Wczoraj tj. 3.06.2015 na cotygodniowej zbiórce miała miejsce ciekawa wyprawa harcerzy na GRODZISKO, gdzie z mocą "harcowali" oraz poznawali magię tego wspaniałego, historycznego zakątka Luzina. Hs-y przygotowywały dla harcerzy w tym czasie ognisko, żeby pokazać zasady jego konstruowania oraz podstawy pionierki obozowej - budowanie szybkiej konstrukcji w lesie, bez użycia narzędzi i lin. Wspólnie na końcu zawiązaliśmy krąg harcerski, iskierkę przyjaźni puścił najmłodszy uczestnik zbiórki dh Igor.

Czytaj więcej: Zbiórka harcerzy i harcerzy starszych

Harcerska Służba Lednica 2015

Dobiegła końca Harcerska Służba Lednica 2015.
Po raz kolejny na polach Lednickich pojawiła się reprezentacja z Harcerskiego Klubu Ratowniczego "Luzino" - tym razem z wsparciem w postaci harcerzy ze Szczepu Luzino, całego hufca Wejherowo oraz osób z naszej chorągwi. Już po raz czwarty pełniliśmy służbę i zgodnie z tradycją co roku jest nas coraz więcej (2012 - 1 osoba, 2013 - 5 osób, 2014 - 13 osób, 2015 - 44 osoby), tylko jak my to pobijemy za rok?
Byliśmy największym patrolem z całej Polski!

Czytaj więcej: Harcerska Służba Lednica 2015

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Luzinie

„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy…”. Słowa Zbigniewa Herberta o Żołnierzach Wyklętych zbyt długo były prawdziwe. Niestety nawet w Polsce po 1989 roku zbyt długo milczano o losie niepodległościowego podziemia antykomunistycznego. Nowe święto państwowe ustanowione z inicjatywy śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przywraca do panteonu bohaterów narodowych tych, którzy stanęli do walki przeciwko sowieckiej okupacji. Tych, którzy pozostaną w naszej pamięci jako obrońcy polskiej niepodległości…

W tym roku obchody Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (01.03.2015r) w Luzinie zbiegły się z wizytacją duszpasterską ks. abp Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia. Harcerze z 70 Luzińskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej oraz 6 Lińskiej Drużyny Starszoharcerskiej wspólnie brali udział w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. Msza św. sprawowana była o g.10.30 w Kościele p.w. św. Wawrzyńca w Luzinie. W czasie tej Mszy św. wystawiliśmy sztandar Hufca Wejherowo, którego chorążym był dh pwd. Krzysztof Miotk.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Luzinie

PIKNIK WODNIACKI NAD JEZIOREM W STRZEPCZU

PIKNIK WODNIACKI  NAD JEZIOREM W STRZEPCZU  UDZIAŁEM MIN. RODZIN HARCERZY SZCZEPU ZHP LUZINO 

W niedzielę 07.09. o godzinie 14.00 rozpoczął się piknik wodniacki nad jeziorem w Strzepczu. Gminny Ośrodek Kultury wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Luzina oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku przygotował imprezę, w której udział wzięło wiele dzieci, młodzieży i dorosłych.

Czytaj więcej: PIKNIK WODNIACKI  NAD JEZIOREM W STRZEPCZU

75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Obchody w Luzinie z udziałem harcerzy 70LWDH.

Wczoraj tj. 01.09.2014r o godz. 4.45 wspólnie z mieszkańcami Luzina oddaliśmy hołd wszystkim, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. Była to 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. W milczeniu i głębokiej zadumie wsłuchaliśmy się w przerażające wycie syren oraz wybuchy z pancernika.

Czytaj więcej: 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej