70 Luzińska Wodna Drużyna Harcerska

Chorągiew Gdańska ZHP
Hufiec Wejherowo

NEWSLETTER 1/2015

  1. Warsztaty dla zastępowych.

W środę 18.03. o g.19.00 w naszej harcówce zbiórka dla zastępowych i podzastępowych. Dh pwd. Anna Bach poprowadzi warsztaty dla zastępowych.

 

  1. Wyjazd na „Arsenał”.

Jak co roku wyjeżdża reprezentacja szczepu na rajd „Arsenał”, który jest organizowany na pamiątkę Akcji pod Arsenałem w Warszawie. W tym roku wyjeżdżają aż cztery patrole. Dwa patrole z Linii i po jednym z Luzina i Kębłowa. Wyjazd w piątek 20.03. powrót w niedzielę 22.03. Trzymamy za Was kciuki dobrze się spiszcie i godnie nas reprezentujcie.

 

  1. Zbiórka wędrowników.

W najbliższy poniedziałek tj. 23.03 o g.19.00 spotkanie wędrowników. Zapraszam Linię, Luzino, Kębłowo na naszą zbiórkę do harcówki.

 

  1. Obóz harcerski.

W tym roku wyjeżdżamy na Harcerską Akcję Letnią do Kostkowic znajdujących się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Termin obozu 20-31.07.2015r. W programie będą wędrówki pięknymi szlakami połączone ze zwiedzaniem zamków średniowiecznych, jest tam jezioro z kąpieliskiem i pełne przygód obozowe życie.

 

  1. Spotkanie z rodzicami.

Spotkanie z rodzicami harcerzy w związku z wyjazdem na HAL odbędzie się w środę 25.03.2015r o godz.18.00 w Kębłowie salce przykościelnej (dla rodziców harcerzy z Kębłowa) oraz o godz.19.30 w harcówce w Luzinie (dla rodziców harcerzy z Luzina). Prosimy o wpłacanie zaliczek za obóz do dnia 10.04.2015r. Prosimy o to, aby możliwie wszyscy harcerze całego szczepu uczestniczyli w obozie. Wkładamy w ten obóz dużo energii, byśmy razem mogli pobyć ze sobą w tym najpiękniejszym okresie waszego życia, jakim jest beztroskie dorastanie.

 

  1. Droga Krzyżowa ulicami Luzina.

W tym roku Droga Krzyżowa ulicami Luzina odbędzie się 27.03.2015. Proszę, aby wszyscy zarówno instruktorzy jak i harcerze i zuchy ze Szczepu ZHP Luzino w pełnym umundurowaniu przyszli o godz.16.30 na plac przy Kościele MBR w Luzinie, skąd o godz.17.00 wyruszy uformowana grupa na Drogę Krzyżową ulicami Luzina.

 

  1. Misterium Męki Pańskiej na Kalwarii w Wejherowie.

Jak co roku w Wielki Piątek bierzemy udział w obstawie Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie. Proszę, aby cały pion instruktorski, wędrowniczy i starszoharcerski zameldował się przy bazie Cedron o g. 9.20 w piątek 03.04. Jeżeli chodzi o harcerzy, to szósta klasa może również w tym uczestniczyć, młodsi z uwagi na trudności w czasie misterium z utrzymaniem liny oddzielającej misterników, niech jeszcze tym razem uczestniczą jako pielgrzymi i pątnicy wspólnie z rodzicami w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Spod Cedronu idziemy na Kalwarię Wejherowską. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc przy transporcie harcerzy do Wejherowa.

 

  1. Warty przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę.

W Wielką Sobotę, jak co roku, będziemy trzymać warty przy Grobie Pana Jezusa. Proponujemy, aby były to: parafia w Kębłowie (drużyna z Kębłowa i zuchy), w Luzinie parafie MBR oraz św. Wawrzyńca (70LWDH), parafia w Linii (6LDSH). Dokładne rozpiski zastępowi otrzymają w Wielki Czwartek, podczas próby, którą przeprowadzą drużynowi.

 

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

dh phm. Mariusz Kryża

Komendant Szczepu ZHP Luzino