70 Luzińska Wodna Drużyna Harcerska

Chorągiew Gdańska ZHP
Hufiec Wejherowo

NEWSLETTER 7/2014

  1. BŚP w Wejherowie.

W piątek 19.12. zbiórka wszystkich harcerzy Szczepu na dworcu PKP w Luzinie o g.15.40 (pociąg wyjeżdża o g.15.56 z Luzina). Wyjeżdżamy na BŚP do Wejherowa. Ubieramy pałatki lub ciemne kurtki i berety na głowę. Uroczystość przekazania Światła Betlejemskiego na Placu Wejhera o g.17.00 w Wejherowie. Powrót pociągiem o g.18.30 z Wejherowa. W Luzinie jesteśmy o g. 18.40.

 

  1. Wigilia SZCZEPU.

Po przyjeździe z BŚP do Luzina udajemy się do Gimnazjum w Luzinie na Wigilię Szczepu. Odpowiedzialnym za wigilię jest dh Jagoda Klass. Podczas uroczystej Harcerskiej Wigilii będzie obrzędowe rozpalenie świecowiska, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, JASEŁKA oraz prezentacja z osiągnięć harcerzy podczas mijającego roku.

 

  1. Spotkanie z rodzicami.

Rodzice podjeżdżają po dzieci o g.20.00 i wchodzą na spotkanie do Gimnazjum, które będzie dotyczyło biwaku drużyny. Ok. 20.15 koniec spotkania. Zapraszamy także rodziców na Wigilię, jeżeli chcą uczestniczyć w niej razem z nami.

 

  1. Rekolekcje harcerskie.

Po spotkaniu z rodzicami zaplanowane jest wyjście grupy rekolekcyjnej do Barłomina do „Dampcówki”. Grupa ta swoje plecaki zostawia przy harcówce przed wyjazdem do Wejherowa tj. o g.15.30. W piątek i sobotę 19 i 20.12 trwać będą rekolekcje na które przyjeżdża ks. Janek-o północy zaplanowana jest Msza św i potem całonocne czuwanie modlitewne. W sobotę wyjście do chorych jak co roku w czasie rekolekcji. Przewidywany koniec ok. g.18. Odpowiedzialnym za to zadanie jest dh Agata Białk.

 

  1. Biwak drużyny.

Biwak drużyny odbędzie się w dniach 02-05.01 w Szkole Podstawowej w Barłominie. Odpowiedzialni: dh Sławomir Milewski-komendant biwaku, dh Agata Białk z-ca komendanta, dh Krzysztof Miotk, dh Marcin Pranczke-opiekunowie. PROSZĘ O ZAPISY NA BIWAK W TYM TYGODNIU NA ZBIÓRKACH ZASTĘPÓW I WPŁATĘ I RATY ZA BIWAK TJ.30ZŁ U ZASTĘPOWYCH. ZASTĘPOWI DO DRUŻYNOWEGO!

 

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

dh phm. Mariusz Kryża

Komendant Szczepu ZHP Luzino