70 Luzińska Wodna Drużyna Harcerska

Chorągiew Gdańska ZHP
Hufiec Wejherowo

Informacje

Kurs przewodnikowski dla dorosłych

Zbiórka w piątek o godz. 20.15 (pociąg godz. 20.29 ze stacji PKP Luzino). Dojazd do stacji Strzebielino Morskie. Przejście do Porzecza – baza „Łowcy Przygód”. Koniec zajęć ok. godz. 13.00. Powrót pociąg 15.48 lub przejście do Luzina na piechotę (ok. 6km). Zabieramy ze sobą karimatę, śpiwór, lekkie obuwie na zmianę, prowiant na kolację i śniadanie.

Czytaj więcej: Kurs przewodnikowski dla dorosłych

Zbiórka - kurs przewodnikowski dorosłych

Spotkanie kursu przewodnikowskiego dorosłych w środę 25.04.2012r. w harcówce w celu omówienia bieżących spraw z drużynowym.

Zapraszamy

dh Ryszard Gruba

Kurs Pierwszej Pomocy

Do kursu przewodnikowskiego dla dorosłych.
Kurs Pierwszej Pomocy zostanie przeprowadzony w formie dwóch biwaków - bardzo proszę o podanie terminów, w których moglibyśmy to zorganizować. Kurs będą przeprowadzać instruktorzy z PCK w Gdyni.
Cały kurs zakończony jest certyfikatem, ratownik zostaje dopisany do rejestru jednostek współpracujących z systemem ratownictwa.

Czytaj więcej: Kurs Pierwszej Pomocy 

Zakończenie kursu przewodnikowskiego, czyli przypadki druha Łosia

Zakończenie kursu przewodnikowskiego. Spacer. Na orientację. Ścieżka zdrowia w Luzinie. Komu w drogę temu trzaska sznurowadło. Mapa do ręki, cztery punkty kontrolne. Na trzech z nich testy. Trudne pytania. Na szczęście jest z nami koleżanka Irena, kolega Wiktor oraz Ryszard.

Czytaj więcej: Zakończenie kursu przewodnikowskiego, czyli przypadki druha Łosia

KURS PRZEWODNIKOWSKI DLA DOROSŁYCH W LUZINIE

W sobotę 25.02.2012r o godz. 8.00 w harcówce 70LWDH początek kursu przewodnikowskiego dla dorosłych. Chętni zgłaszają się do drużynowego 70LWDH phm. Mariusza Kryży osobiście do środy 22.02.2012r. Jest to kurs wg standardów MAK (Macierzystej Akdemii Kształcenia) i odpowiada potrzebom środowiska harcerskiego. Wszystkich chętnych dorosłych zapraszamy na ten kurs bez względu na poziom wiedzy merytorycznej o ZHP. Zajęcia prowadzić będzie kadra Chorągwi Gdańskiej z Komendantem Chorągwi, Z-cą Komendanta Chorągwi i Przewodniczącą CHKSI na czele. Po zgłoszeniu się na kurs pwd zainteresowani otrzymają harmonogram zajęć, program oraz zadania. Koszt kursu 100zł. Czas trwania to sześć sobót w terminach: 25.02; 03.03; 17.03; 24.03; 31.03; 14.04.2012 - zakończenie kursu.

dh phm. Mariusz Kryża

Drużynowy 70LWDH